Joanna Wielgolawska-Pilas

adwokat

Jestem adwokatem od 2011 roku. Specjalizuję się w prawie medycznym i odszkodowawczym. Prowadzę procesy dotyczące błędów medycznych...
[Więcej >>>]

Skontaktuj się!

O mnie

Witam Cię serdecznie na moim blogu!

Nazywam się Joanna Wielgolawska-Pilas, jestem adwokatem procesowym.

Procesowym czyli takim, dla którego oś pracy koncentruje się na przygotowaniu procesu oraz reprezentowaniu klientów przed sądem. Pamiętam, jak po pierwszej rozprawie „frunęłam” do taksówki niesiona emocjami i czułam się jak po wygranym meczu bokserskim. Do dziś niezmiennie uwielbiam uczucie, które towarzyszym mi, kiedy bronię spraw moich klientów przed sądem.

Dlaczego zajmuję się prawem medycznym?

Ponieważ uważam medycynę za pasjonującą dziedzinę wiedzy, a ja lubię wyzwania, szczególnie te intelektualne.

Dlaczego ukierunkowałam się na bezpieczeństwo pacjenta?

Ponieważ w tej dziedzinie jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia. Nazwę to tak – uwarunkowania systemowe doprowadziły do postawienia świata pacjentów i świata lekarzy na przeciwstawnych biegunach. A ja wierzę, że nie stoimy po dwóch stronach barykady – że bezpieczeństwo pacjentów zapewnia bezpieczeństwo lekarzom.

Czuję potrzebę zabierania głosu w sprawach, które są dla mnie ważne, które mnie poruszają i w których z uwagi na wiedzę oraz doświadczenie mam coś do powiedzenia. Dlatego prowadzę wykłady i szkolenia o tematyce prawa medycznego, a także piszę artykuły prasowe.

Kilkanaście lat pracowałam w najlepszych międzynarodowych i polskich kancelariach prawnych. W 2016 r. zostałam laureatką konkursu Rising Stars – Prawnicy liderzy jutra. Od 2019 r. prowadzę w Warszawie własną kancelarię prawa medycznego i odszkodowawczego.

Sprawy sądowe prowadzę na terenie całej Polski, a online pracuję też dla klientów zagranicznych, głównie z Anglii i USA.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat mojego wykształcenia i przebiegu kariery zajrzyj na stronę internetową mojej kancelarii: http://kancelaria-jwp.pl/joanna-wielgolawska-pilas/.

A teraz serdecznie zapraszam Ciebie do lektury mojego bloga!

Joanna Wielgolawska-Pilas